WITAMY  DZIECI OD 2,5 DO 6 LAT !!!atbe4g5t4

W Kubusiowym Przedszkolu zapewniamy profesjonalną opiekę, wychowanie i edukację w atmosferze radości, szacunku i akceptacji. Głównym celem naszego działania jest wszechstronny rozwój naszych wychowanków ze szczególnym uwzględnieniem zdolności twórczych.

Posiadamy bogatą ofertę edukacyjną stawiającą na rozwijanie potencjału twórczego dziecka.

OPŁATA STAŁA OBEJMUJE :

–   realizację wszystkich obszarów edukacyjnych podstawy programowej wychowania przedszkolnego;

–    naukę czytania metodą Glenna Domana

–     naukę liczenia metodą Glenna Domana

–    zajęcia artystyczno-plastyczne;

–    zajęcia rytmiczno-taneczne;

–     język angielski codziennie.

–    badania logopedyczne oraz indywidualne zajęcia z logopedą;

–    katecheza (za zgodą rodziców, opiekunów);

–    zajęcia multimedialne;

–    małe formy teatralne;

–    warsztaty ceramiczne;

–    teatrzyki;

–    klub smakosza;

–    wycieczki do miejsc użyteczności publicznej (muzeum, biblioteka, poczta, szkoła…);

–  udział w licznych konkursach, akcjach i projektach organizowanych przez instytucje współpracujące z przedszkolem;

–    spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów;

–    cykliczne spotkania z Unią Europejską w Klubie Europejczyka;

–    zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych dzieci.

Ponadto:

Mnóstwo rozmaitych uroczystości przedszkolnych takich jak: Pasowanie na Przedszkolaka, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, Bal Jesieni, Andrzejki, Mikołajki, Bal Choinkowy, Bal Karnawałowy, Uroczysty Dzień Babci i dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka itp.

GODZINY OTWARCIA:

Przedszkole zapewnia opiekę Państwa pociechom przez cały rok:

• 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy)
  • w godzinach 7.00 – 17.00
  • czynne cały rok (również w okresie ferii zimowych i wakacji (dwa miesiące)

Proponujemy 3 posiłki dziennie zapewniane przez przedszkole:

Śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek – płatne za dzień obecności dziecka w przedszkolu.

DRODZY RODZICE !

Dziękujemy bardzo za zainteresowanie naszą ofertą.
Wszelkie dodatkowe informacje mogą uzyskać Państwo  za pośrednictwem :

KONTAKT TELEFONICZNY
                                                                            Anna Szczepańska 693-335-664
                                                                              KONTAKT MAILOWY
                                                                          a.szczepanskaprzedszkole@tlen.pl

ZAPRASZAMY !

PROGRAMY EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ OBOWIĄZUJĄCE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Programy są dostosowane do założeń nowej Podstawy Programowej wychowania przedszkolnego, a dzięki swej autorskiej koncepcji zyskały uznanie naszej kadry pedagogicznej oraz akceptację Dyrektora. Zakłada on wszechstronne wspomaganie rozwoju aktywności dzieci i podkreśla rolę nauczyciela, który powinien w swoich działaniach stymulować wszystkie sfery osobowości dziecka. Oczywiście zadania muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, możliwości i zainteresowań wychowanków.

Treści edukacyjne ujęte są w następujące obszary aktywności wraz z dodatkowymi kategoriami:

1. AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA (To ja; Nasza rodzina, Nasza grupa, Nasza miejscowość, region; Jesteśmy Polakami, Polska w Europie)

2. AKTYWNOŚĆ JĘZYKOWA (Potrafimy słuchać, Mówimy wyraźnie, Opowiadamy, Interesujemy się książką, Przygotowujemy się do nauki czytania)

3. AKTYWNOŚĆ POZNAWCZA (Nasze zabawy i zainteresowania Nasze zmysły; ćwiczymy pamięć i koncentracje; Rozwijamy myślenie; Nasza edukacja matematyczna; Poznajemy przyrodę; Poznajemy świat)

4. AKTYWNOŚĆ ARTYSTYCZNA (W świecie sztuki – muzyka, plastyka, literatura i czasopisma, teatr i film; Kontakt z techniką; Jesteśmy artystami)

5. AKTYWNOŚĆ RUCHOWA I ZDROWOTNA (Nasz rozwój fizyczny; Nasza sprawność ruchowa; Dbamy o nasze zdrowie; Żyjemy w zdrowym otoczeniu; Nasze bezpieczeństwo na co dzień)

Jak zawsze trzeba pamiętać, że najważniejsze jest dobro dziecka, dlatego nie można ujmować zagadnień programowych jako treści obowiązkowych do realizacji , a tym samym do opanowania przez dzieci ponieważ zgodnie z założeniami zawartymi w Podstawie programowej: „wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka musi być zgodne z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym”.

winnie_the_pooh_and_tiger_png_free_clipart